Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Belsku Dużym

KINO PLENEROWE 23.08.2019

Utworzono dnia 30.08.2019
Czcionka:

    Za nami druga odsłona kina letniego. Seans odbył się 23.08.2019 roku na stadionie gminnym w Belsku Dużym. Animowany film „Mały Książę” przyciągnął na leżaki dzieci, młodzież i dorosłych. Taki właśnie był zamysł organizatorów wydarzenia, którzy wybierając film starali się by stał się on pretekstem do wspólnego wyjścia całych rodzin i spędzenie czasu z małymi ale też dorastającymi dziećmi.

     Film ukazuje nasz współczesny świat. Poza znanym z książki  przekazem dotyczącym prawdziwej miłości i przyjaźni, w filmie pojawiają się inne, ważne wątki. Widzimy tam świat korpo-rodzin gdzie sztywne zasady, „wyścig szczurów”, pośpiech, jednakowość i wielkie zawodowe ambicje biorą górę. Tu nie ma czasu na słabości, zabawę,  beztroskę, wspólne spędzanie czasu, otwartość na ludzi z najbliższego otoczenia, przekazywanie dziecku prawdziwych wartości. Dzięki temu z pozoru zwyczajna bajka dla dzieci, staje się również okazją do konfrontacji dorosłego widza z tym wszystkim co schował głęboko w procesie dorastania.  Film wyraźnie pokazuje jak ważna jest relacja dziecka z rodzicem i zmusza do refleksji czy nie każemy swoim dzieciom dorastać zbyt szybko, czy nie okazujemy im naszej miłości i troski jedynie poprzez stawianie wymagań i formułowanie poleceń. 

      Pamiętajmy, że największą wartość profilaktyczną ma rodzina w której się dziecko wychowuje. Silne i pozytywne więzi rodzinne są najlepszym czynnikiem chroniącym młodych ludzi przed sięganiem po alkohol i inne substancje psychoaktywne ale też przed popadaniem w uzależnienia od telefonu, internetu czy gier. Dlatego przed projekcją filmu na naszym stoliku profilaktycznym pojawiły się ulotki dla dzieci i rodziców na temat skutecznej komunikacji, budowania relacji, dopalaczy, alkoholu itp., a przed filmem „Mały Książę” wyświetlona została reklama społeczna ukazująca jak ważne w życiu człowieka są doświadczenia z dzieciństwa.

    Dziękujemy Wójtowi Gminy Belsk Duży Panu Władysławowi Piątkowskiemu za udostepnienie boiska, Panu Markowi Szewczykowi za opiekowanie się terenem boiska w czasie projekcji, Panu Waldemarowi Żółcikowi Prezesowi firmy Aktiv Sp.z o.o za soki dla dzieci jak również wszystkim którzy przyczynili się do rozpropagowania wydarzenia. Szczególne podziękowania ślemy do wszystkich, którzy zdecydowali się ten wieczór spędzić z nami.

              
   Wydarzenie powstało w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkotykowych ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zdjęcia zamieszczone w galerii są autorstwa Pani Emilii Tomasiak oraz  Krzysztofa Kowalskiego.

 

GALERIE:

KINO PLENEROWE sierpień 2019

KINO PLENEROWE sierpień 2019

Kalendarium

Sierpień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 18

W poprzednim tygodniu: 35

W tym miesiącu: 23

W poprzednim miesiącu: 131

Wszystkich: 6729